Simulation Games Manufacture planuje uruchomienie cyklicznego programu praktyk skierowanego do zespołów zainteresowanych stworzeniem gry według własnego pomysłu. Jeżeli planujesz zająć się w przyszłości projektowaniem gier, marzysz o karierze niezależnego twórcy, chciałbyś pokazać światu swoje pomysły i wprowadzić wytwory własnej wyobraźni na rynek gier, to ta propozycja jest właśnie do ciebie!

Rekrutacja 3-5 osobowych drużyn młodych projektantów, którzy mają dobry pomysł na własną produkcję i umiejętności konieczne do podjęcia próby jej realizacji ruszy już niedługo.

Dzięki programowi zespołowych praktyk w Simulation Games Manufacture kilkuosobowe, młodzieżowe grupy dostaną szansę na sprawdzenie się w ciekawej dziedzinie, podniosą swoje umiejętności pracy zespołowej oraz zdobędą cenne doświadczenie zawodowe. A co najważniejsze, zyskają szansę na wprowadzenie na rynek własnej, autorskiej gry!

W trakcie praktyk przyszli game designerzy będą mogli liczyć na pomoc i wsparcie ekspertów od lat związanych z rynkiem gier i mogących pochwalić się doświadczeniem w tworzeniu gier planszowych, komputerowych i na platformy mobilne oraz klasycznych gier scenariuszowych i symulacyjnych. Zyskają też możliwość wykonania pracy, której efekty ujrzą światło dzienne – ich działania nie będą bowiem twórczością „do szuflady”, ale produktem dostosowanym do wprowadzenia do sprzedaży. (We wprowadzeniu gry na rynek pomoże młodym twórcom Sigma).

Więcej informacji na temat zasad przebiegu programu praktyk w Simulation Games Manufacture – wraz ze szczegółowymi wymaganiami dla zespołów zainteresowanych ofertą – opublikowanych zostanie stronie www.sigmagames.pl już wkrótce. Trzymaj rękę na pulsie i nie przegap okazji!

Zdjęcie – autor: Vancuver Film School, żródło: Flickr, Wszelkie prawa zastrzeżone.